Dekorując domowe wnętrza, często skupiamy się na salonie, sypialni czy łazience, zapominając że są w mieszkaniu inne pomieszczenia, o równie wysokim potencjalne aranżacyjnym. Jednym z nich jest oczywiście kuchnia. Wbrew pozorom, oprócz niezbędnego umeblowania oraz przyborów do gotowania, znajdzie się w niej miejsce na subtelne, inspirujące dekoracje ścienne. Jednym z nich są obrazy kuchenne.

Bez przepychu, a ze smakiem!

obraz kuchneny z motywem owocówMyśląc o urządzaniu kuchni, najczęściej tworzy się w głowie projekt maksymalnego wykorzystania przestrzeni, co przejawia się zwartą konstrukcją szafek. Pośród tej walki o każdy centymetr wolnej przestrzeni, zapominamy o dekoracjach, dzięki którym możliwe okazuje się wykreowanie indywidualnego charakteru. Elementem, który w wyrazisty, ale daleki od nachalności sposób wzbogaca wystrój jadalni są obrazy kuchenne. Cenione za trwałość, walory estetyczne oraz szeroki wybór wzorów, fotografii i ujęć, dzięki którym możliwe okazuje się dopasowanie zarówno do istniejącej, jak i planowanej aranżacji. Odpowiednio dobrane, uzupełnią wystrój, nie pełniąc w niej elementu dominującego.

Jaki motyw będzie odpowiedni?

Poszukując idealnego obrazu kuchennego, do wyboru mamy wiele tematów przewodnich. Niemniej jednak, w przestrzeni ukierunkowanej na przyrządzanie i spożywanie posiłków, najlepiej prezentują się wszelkiego rodzaju dekoracje ukazujące warzywa, owoce, świeżo zaparzoną kawę czy kłosy zbóż. To jednak nie jedyne propozycje w tym zakresie. Równie fenomenalnie sprawdzają się obrazy kuchenne na ścianę z motywem florystycznym i botanicznym, które świetnie podkreślą rodzinny klimat wnętrza. W nowocześnie, minimalistycznie zaprojektowanych przestrzeniach, kuszący może być wybór wzorów geometrycznych lub abstrakcyjnych, szczególnie wtedy, kiedy cały wystrój urządzony jest w stonowanych, subtelnych barwach. Wtenczas taki obraz kuchenny będzie stanowił wyrazisty element całości, skutecznie przełamujący panującą monochromatyczność.

Jako alternatywa dla tradycyjnych dekorów

Wybór obrazu do kuchni stanowi przemyślane rozwiązanie w sytuacji, gdy pragniemy nadać jej personalnego charakteru, ale nie kosztem klasycznych pomysłów. W rezultacie, tworzy się przytulna aranżacja, będąca sprawdzoną skarbnicą inspiracji do przyrządzania rozmaitych potraw.