Przeprowadzając remont lub drobną modernizację jednego pomieszczenia szybko zdajemy sobie sprawę, że diabeł rzeczywiście tkwi w szczegółach. To drobne elementy łączą wszystko w spójną całość, dlatego trzeba bardzo uważać co się wybiera.

Oświetlenie

nowoczesne abażuryNajwiększy wpływ na prezencję przestrzeni mieszkaniowej ma oświetlenie. Dobrze dobrana lampa czy żyrandol jest w stanie błyskawicznie zmienić atmosferę i przydać nowego stylu – i to niedużym kosztem. Abażury, lampy vintage, loftowe rozwiązania, czy popularne w ostatnim czasie ledy są niedrogimi opcjami, które dają nowocześnie zorientowanym odbiorcom szerokie pole do popisu. Najlepszym przykładem są abażury, które przeżywają swój renesans. Lampa z abażurem ma swój ponadczasowy urok i potrafi doskonale dopasować się do wielu styli wykończeniowych. Dzięki temu można swobodnie przeprowadzać eksperymenty wykończeniowe łącząc stare z nowym i uzyskiwać ciekawe efekty. Wywołanie kontrastów czasami bardzo dobrze się sprawdza. Mieszkanie czy pokój nie musi przypominać kopii z wnętrzarskiego katalogu, przy urządzaniu przestrzeni warto puścić trochę wodzy wyobraźni (dać się ponieść). W końcu to my mamy czuć się dobrze w domu, a nie za każdym razem walczyć z uczuciem, że „coś” jest nie tak.

Abażury oraz drobne dodatki

Mają znaczenie, tym większe, że to właśnie „drobnicę” zmienia się najczęściej. Wyremontowanie całego pokoju, domu lub mieszkania wiąże się z dużymi kosztami. Z kolei okazjonalne zmienianie oświetlenia oraz mniejszych dekoracyjnych dodatków pozwala manipulować ogólnym wyglądem i atmosferą. Abażury mogą wydawać się mało znaczącym, czy ważnym zakupem – błąd! Wystarczy chwila na sprawdzenie dostępnych w sklepach ofert by zobaczyć jak szeroka jest to kategoria. Stylowe urządzenie mieszkania, domu, czy pokoju jest procesem, który tak naprawdę nigdy się nie kończy. Rozwiązania, które były popularne jeszcze kilka miesięcy temu szybko wypadają z kanonu obowiązujących trendów. Jeśli zależy nam na utrzymaniu się na stylowej fali, to trzeba od czasu do czasu odświeżać wystrój mieszkania, czy domu. Jest to w końcu przestrzeń, która stanowi naszą wizytówkę i wpływa na nasz wizerunek. Podejmując gości zależy nam na zrobieniu odpowiedniego efektu – prezencja ma znaczenie. Drobne przedmioty dekoracyjne nie muszą nachalnie rzucać się w oczy (i nie powinny). Strategicznie rozmieszczone pozwalają oddać pełniej specyfikę nie tylko mieszkania, ale również wielopoziomowość osoby, która w nim mieszka. Abażury, kryształy, plakaty oraz setki innych drobnych gadżetów to narzędzia, dzięki którym nie tylko przestrzeń będzie wyglądać lepiej, ale i my razem z nią.