Przyznamy się szczerze, że ten typ zegarów to nasz cichy faworyt. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba wiedzieć, że to bardzo odważny krok, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Dodatkowo podpowiadamy, że nie do wszystkich pomieszczeń taki zegar się nadaje, aczkolwiek pocieszające jest to, że gdy już trafimy, to efekt będzie naprawdę piorunujący.

Niecodzienne rozwiązanie

Na początek może wypadłoby wyjaśnić, czym są zegary naklejane. To specjalny typ mechanizmu, który ciężko nazwać pełnoprawnym zegarkiem z powodu braku tarczy. Ten element zastępowany jest przez ścianę lub inną powierzchnię, na której zdecydowaliśmy się umieścić mechanizm. Punkt centralny to malutka skrzynka, z której rozchodzą się wskazówki. Cały mechanizm poruszający wskazówkami usytuowany jest właśnie w tym miejscu. Godziny i minuty wyznaczane są przez cyfry i kreski podobnie jak w normalnych zegarkach, z tą różnicą, że wspomniane elementy nie są połączone ani ze sobą, ani ze skrzynką z mechanizmem napędzającym – przykleja się je pojedynczo w odpowiednich miejscach. Co ciekawe istnieją również zegary naklejane bez dodatkowych cyfr i kresek, w których czas może być odczytywany tylko ze względu na ułożenie wskazówek. Alternatywnym i awangardowym rozwiązaniem jest samodzielne dorysowanie lub doklejenie punktów przypisanych za konkretne godziny. dużo zegarów na jednym zdjęciu

Gdzie przykleić zegar?

Wybierając miejsce dla swojego zegara naklejanego, warto wybrać dużą i nieprzysłoniętą przestrzeń. Doskonałym miejscem będzie goła ściana. Co więcej, tym sposobem można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, ponieważ wyposażamy salon w zegar, jednocześnie przykrywając przestrzeń ściany. Wielkość zegara naklejanego dobrze dostosować do powierzchni, jaką dysponujemy. Nie jest prawdą, że im większy, tym lepszy, choć trzeba przyznać, że duże rozmiary zegarów prezentują się z niezwykłym rozmachem. Zegary naklejane bazują zwykle na mechanicznych lub kwarcowych silniczkach i są zasilane przez wymienialne długotrwałe baterie. To stosunkowo nowy wynalazek, aczkolwiek na https://www.zegary.rzeszow.pl/tra-pol-1247325594-Naklejana.html znajdziemy szeroki wybór różnego rodzaj zegarów naklejanych. Sklep Demus to witryna z niezwykle szeroką ofertą, w której zaopatrzyć się można w zegarki na rękę i zegary dla domów i mieszkań. Wszystkie produkty zostały wykonane z najlepszych jakościowo produktów, a zegary naklejane sprzedawane są w różnych wariantach, modelach i kolorach, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie odpowiednią dla siebie wersje. Zegary naklejane to ostatnio bardzo popularny wybór do kuchni lub salonu, dlatego warto wyposażyć swoje pomieszczenia w taki gadżet.